Metody nauczania

Uczymy języków obcych od 1996 roku, stale wzbogacając naszą ofertę skutecznej i szybkiej nauki. Kluczem do sukcesu naszej metody jest prowadzenie lekcji w małych grupach, co znacznie przyspiesza naukę, a Klientom pozwala zaoszczędzić czas. Zajęcia dla firm prowadzone są w siedzibie szkoły bądź u klienta.

METODY NAUCZANIA DZIECI

Powszechnie wiadomo, że osiągnięcie celu zawsze wymaga pewnego wysiłku. Tak samo jest z nauką języków obcych na całym świecie. W obecnych czasach istnieją próby wprowadzania dla dzieci metod obiecujących szybkie efekty nauki bez wysiłku i skupienia – nazywa się to nauką bezstresową, bezwysiłkową bądź tylko i wyłącznie przez zabawę.

W ciągu prawie 30 lat działalności nie próbowaliśmy w ALMIE wdrażania powyższych metod uczenia się, z uwagi na to, iż efekty nie są zadowalające. Nie ulega wątpliwości, iż bez wkładu pracy własnej, nie można liczyć na dobre wyniki na egzaminach, sprawdzianach czy świadectwach szkolnych. Ambitne podejście do nauki nie oznacza u nas jednak stresu czy niepotrzebnych nerwów – wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze i w małych grupach bądź indywidualnie.

Staramy się nauczać sprawdzonymi od lat metodami, kontrolując na bieżąco postęp u dzieci. W tym celu chcemy mieć dobry kontakt z rodzicami, współpracując z nimi, przykładowo poprzez zgłaszanie telefoniczne ewentualnego nieprzygotowania ucznia. Codziennie do 22:00 jesteśmy dostępni pod telefonem i zachęcamy do kontaktu i zasięgnięcia informacji o postępach dziecka. Każdego roku otrzymujemy potwierdzenie od rodziców na temat słuszności tego podejścia.

Pracujemy z dziećmi w oparciu o metody i materiały wypracowane przez specjalistów ze znanych wydawnictw językowych np. Oxford i Cambrigde, zadajemy zadania domowe, systematycznie sprawdzamy słownictwo np. przez tak zwane kartkówki. Przede wszystkim jednak stawiamy na konwersacje, starając się, by dzieci jak najszybciej nabrały płynności w mówieniu w języku obcym. Wysiłek dzieci jest oceniany, a rodzice informowani o efektach. Nasi klienci doceniają nasze podejście i dzięki nim działamy na Warszewie już 26 lat, jako pierwsza szkoła językowa w okolicy.

METODY NAUCZANIA DOROSŁYCH

Każda osoba rozpoczynająca zajęcia u nas ma swoje indywidualne oczekiwania. Bez względu na wybrany język, specjalizację i prezentowany poziom ucznia, staramy się znaleźć sposób na efektywne robienie postępów. Przeprowadzamy rozmowę i od razu wspólnie decydujemy o intensywności kursu i terminach.

Od ponad 25 lat nauczamy osoby, które chcą lub muszą posługiwać się językiem obcym w pracy, m.in. inżynierów, architektów, lekarzy, przedsiębiorców, urzędników państwowych itd. Musimy zaznaczyć, że zdecydowana większość uczących się decyduje się na indywidualny tok nauczania, gdyż ich celem jest uzyskanie umiejętności prowadzenia płynnej rozmowy, oczywiście z uwzględnieniem zasad gramatyki i rozwijania zasobu słów. Lekcje indywidualne są najszybszą metodą prowadzącą do celu. Dodatkową zaletą lekcji indywidualnych jest możliwość ich przekładania na inny termin w przypadku nagłych zdarzeń.

Należy podkreślić, że celem zajęć jest poprawa umiejętności mówienia, dlatego uczymy w oparciu o sprawdzone od lat metody tzw. metody komunikatywne. Są one cały czas rozwijane przez specjalistów tworzących materiały i pomoce naukowe. W przypadku języka angielskiego można tu mówić o znanych wydawnictwach: Oxford i Cambridge, które wspierają nauczycieli od ponad stu lat. Zapraszamy do nauki już teraz i prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Profile kursów dla firm

• Ogólny
  • języki obce w biznesie i gospodarce
  • tematyczny (wiele dziedzin, przykładowo: prawo, medycyna, turystyka, finanse itd.)
  • egzaminacyjny (przygotowanie do certyfikatów językowych, np. dla języka angielskiego: FCE, CAE, CPE, TOEFL i inne certyfikaty)

Poziomy nauczania

• zerowy