Metody nauczania

Uczymy języków obcych od 1996 roku, stale wzbogacając naszą ofertę skutecznej i szybkiej nauki. Kluczem do sukcesu jest prowadzenie lekcji w małych grupach lub indywidualnie, co znacznie przyspiesza naukę, a uczniom pozwala zaoszczędzić czas, przeznaczony na osiągnięcie celu.

 

METODY NAUCZANIA DZIECI 

Powszechnie wiadomo, że osiągnięcie celu zawsze wymaga  wysiłku, również w przypadku nauki języków obcych. W obecnych czasach istnieją próby wprowadzania dla dzieci metod obiecujących szybkie efekty bez wysiłku i skupienia – nazywa się to nauką bezstresową, lub wyłącznie przez zabawę. 

W ciągu prawie 30 lat działalności nie próbowaliśmy w ALMIE wdrażania powyższych metod uczenia się, z uwagi na to, iż efekty nie są zadowalające. Nie ulega wątpliwości, iż bez wkładu pracy własnej, nie można liczyć na dobre wyniki na egzaminach, sprawdzianach czy świadectwach szkolnych. Ambitne podejście do nauki nie oznacza u nas jednak stresu czy niepotrzebnych nerwów – wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze i w małych grupach bądź indywidualnie.

Staramy się nauczać sprawdzonymi od lat metodami, kontrolując na bieżąco postęp u dzieci. W tym celu chcemy mieć dobry kontakt z rodzicami, współpracując z nimi, przykładowo poprzez zgłaszanie telefoniczne ewentualnego nieprzygotowania ucznia. Codziennie do 22:00 jesteśmy dostępni pod telefonem i zachęcamy do kontaktu i zasięgnięcia informacji o postępach dziecka. Każdego roku otrzymujemy potwierdzenie od rodziców na temat słuszności tego podejścia. 

Pracujemy z dziećmi w oparciu o metody i materiały wypracowane przez specjalistów ze znanych wydawnictw językowych np. Oxford i Cambridge, zadajemy zadania domowe, systematycznie sprawdzamy słownictwo np. przez tak zwane kartkówki. Przede wszystkim jednak stawiamy na konwersacje, starając się, by dzieci jak najszybciej nabrały płynności w mówieniu w języku obcym. Wysiłek dzieci jest oceniany, a rodzice informowani o efektach. Nasi klienci doceniają nasze podejście i dzięki nim działamy na Warszewie już 26 lat, jako pierwsza szkoła językowa w okolicy.

METODY NAUCZANIA DOROSŁYCH

Każda osoba rozpoczynająca zajęcia u nas ma swoje indywidualne oczekiwania, a my staramy się znaleźć sposób na efektywne robienie postępów. Przeprowadzamy rozmowę i  wspólnie decydujemy o intensywności kursu i terminach.

Od prawie 30 lat nauczamy osoby, które powinny posługiwać się językiem obcym w pracy, m.in. inżynierów, architektów, lekarzy, przedsiębiorców, urzędników państwowych itd. Musimy zaznaczyć, że zdecydowana większość uczących się decyduje się na indywidualny tok nauczania, gdyż ich celem jest uzyskanie umiejętności prowadzenia płynnej rozmowy, oczywiście z uwzględnieniem zasad gramatyki i rozwijania zasobu słów. Lekcje indywidualne są najszybszą metodą prowadzącą do celu. Dodatkową zaletą lekcji indywidualnych jest możliwość ich przekładania na inny termin w przypadku nagłych zdarzeń.

Należy podkreślić, że celem zajęć jest poprawa umiejętności mówienia, dlatego uczymy w oparciu o sprawdzone od lat metody tzw. metody komunikatywne. Są one cały czas rozwijane przez specjalistów tworzących materiały i pomoce naukowe. W przypadku języka angielskiego można tu mówić o znanych wydawnictwach: Oxford i Cambridge, które wspierają nauczycieli od ponad stu lat. Zapraszamy do nauki już teraz i prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

Profile kursów dla firm

 • Ogólny
 • języki obce w biznesie i gospodarce
 • tematyczny (wiele dziedzin, przykładowo: prawo, medycyna, turystyka, finanse itd.)
 • egzaminacyjny (przygotowanie do certyfikatów językowych, np. dla języka angielskiego: FCE, CAE, CPE, TOEFL i inne certyfikaty)

Poziomy nauczania

 • zerowy
 • elementarny
 • przed-średni
 • średni
 • wyższy-średni
 • zaawansowany
 • biegłości językowej