Opinie klientów

W szkole konwersacji ALMA nauczyłam się angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, dzięki czemu zdałam z wyróżnieniem międzynarodową maturę (według wymagań Unii Europejskiej) i zostałam przyjęta na uniwersytet w Oxfordzie. Moje studia lingwistyczne w Anglii były możliwe dzięki doskonałemu przygotowaniu językowemu, które otrzymałam w ALMIE.

Jola Jasina - absolwentka lingwistyki na Uniwersytecie w Oxfordzie

Zajęcia w niedużych grupach, prowadzonych przez lektora z pasją i humorem, co ważne w przypadku dzieci, często w formie zabaw. Pozalekcyjne spotkania m.in. na zabawie karnawałowej, balu przebierańców, uroczystym świętowaniu Dnia Dziecka oraz spotkania poza miejscem zajęć, np. zabawa na lodowisku, pozwalają również w nieformalnej atmosferze oswajać się z językiem obcym, często pod okiem native speakera.

Robert Klebieko, tata Leny (7 lat), czerwiec 2014:

Uczę się tutaj angielskiego i hiszpańskiego, a w przeszłości również niemieckiego. Moje postępy są na tyle dobre, że wielokrotnie byłam laureatką międzyszkolnych konkursów np. "Młody Poliglota", "Sprachdoktor". Zawsze miałam w ALMIE świetnych nauczycieli. Na pewno zapiszę się tutaj w przyszłym roku!

Sandra Segin - liceum, klasa III, 2010

W mojej podstawówce jest niemiecki i angielski, ale w dużych grupach i dlatego mama zapisała mnie tutaj na angielski. Chodzą ze mną trzy moje koleżanki. Stąd jest blisko do szkoły i mojego domu. Bardzo lubię moją panią i umiem już kupować w sklepie po angielsku.

Wiktoria Tarała - szkoła podstawowa, klasa V, 2009

Dzień dobry!

Witając się w nowym roku szkolnym przesyłamy kilka ciepłych słów dla właścicieli i prowadzących naukę języków obcych w Almie 🙂 Jeśli nauka języków - to tylko w Almie. Skutecznie, profesjonalnie, w miłej atmosferze, a co najważniejsze po sąsiedzku. Sprawdziłam - moje córki świetnie sobie radzą z językami.

Serdecznie dziękujemy i polecamy Amelia, Emilia & Paulina, 2014

Mama Amelki, Emilki i Pauliny, wrzesień 2014

U Pani Almy NIGDY się nie nudzimy. Dużo się bawimy, np. gramy w angielskie karty, czasami pieczemy ciasteczka albo robimy kanapki i to wszystko po angielsku. A na koniec roku Pani zaprosiła nas na lody i to było super".

Ja ze swej strony dodam, że Zosia uwielbia chodzić na zajęcia, nauczyła się wielu słówek i uważa, że angielski to fajny i prosty język. Podoba mi się to, że w gruncie rzeczy zajęcia traktowane są przez Państwa szkołę bardzo poważnie, dziecko bawiąc się nawet nie wie, kiedy zdobywa wiedzę. Bardzo wygodne jest skorelowanie harmonogramu zajęć z planem lekcji oraz bliskość SP7.

Agnieszka Czerwińska, mama 8-letniej Zosi, 2014

Nasz syn Piotrek(11lat) od 4 lat uczęszcza na zajęcia z języka angielskiego.Zarówno syn jak i my jako rodzice jesteśmy bardzo zadowoleni z formy prowadzenia zajęć jak również z lektora prowadzącego.Bliskość od szkoły podstawowej jak również możliwość elastycznego doboru godzin zajęć jest dodatkowym atutem.Nauka w szkole Alma dodała synowi pewności siebie i bez wahania bierze udział w konkursach językowych.

Rodzice Piotrka (11 lat), 2014:

Do Almy uczęszczała najpierw moja starsza córka, która zdobyła w waszej szkole dużą wiedzę z języka angielskiego. Najważniejsze, że polubiła naukę tego języka. Obecnie nie ma żadnych problemów, aby rozmawiać w tym języku podczas zagranicznych wyjazdów. To zdecydowało o tym, że również swojego synka posłałam do Almy. Nigdy nie narzeka,że musi iść do Almy i chętnie się uczy,pomimo wymagającego nauczyciela tj. pani Aliny.

Magdalena Przylecka, mama Marysi 15 lat i Stasia (9 lat), 2015:

Mój syn przez cały ubiegły rok szkolny uczęszczał na zajęcia z języka angielskiego do Szkoły Językowej Alma. Wybraliśmy ją, bo była blisko domu. Jako piątoklasista, uczący się tego angielskiego od pierwszej klasy szkoły podstawowej, syn miał problemy ze skonstruowaniem prostych wypowiedzi. W Almie miał zajęcia dwa razy w tygodniu w czteroosobowej grupie i przez rok nauczył się tam więcej niż przez pięć lat podstawówki. W Almie stosuje się bardzo różne metody nauczania, oprócz konwersacji na różne tematy i zajęć w oparciu o podręczniki, co jakiś czas są tam zajęcia atrakcyjniejsze dla uczniów, np. kulinarne, czy wyjście na lody. Wszystko odbywa się w języku angielskim. Mimo to nie jest to tylko zabawa, lecz porządna szkoła, ponieważ regularnie przeprowadzane są w niej testy sprawdzające wiedzę z przerobionego materiału. Jeśli uczeń go nie zaliczy, musi to zrobić w wyznaczonym terminie. Uważam, że Alma to szkoła o naprawdę dobrej jakości kształcenia.

Mama Adasia kl. V, 06.09.2016

Córka chodzi na angielski od 3 lat. Podoba mi się świetna organizacja zajęć w Almie, bardzo ciekawa, dynamiczna, bez chwili na nudę, szczególnie przydatna w przypadku młodszych dzieci. Co jakiś czas zajęcia są urozmaicane warsztatami np. z gotowania co dzieci bardzo lubią i na to czekają, wtedy uczą się przy pieczeniu ciasteczek, robieniu sałatek czy graniu w karty. Dzieci uczące się w niewielkich grupach na podobnym poziomie językowym mają szansę więcej się nauczyć, dodatkowo zawsze są przepytywane, każde z osobna co pobudza do myślenia i wyrażania własnych opinii - wszystko w języku angielskim oczywiście.

Syn ma 12 lat przez 4 lata chodził na zajęcia w grupie. Od roku uczęszcza na angielski indywidualnie. Pani Alina po usłyszeniu jaki mam problem skutecznie dobrała nauczyciela, z którym syn chętnie pracuje. Polecam z czystym sumieniem tą szkołę.

Agnieszka, mama Laury 9 lat i Adriana 12 lat, Szczecin, 04.08.2015

Moje dzieci (córka i syn) uczęszczają do ALMY na lekcje z języka angielskiego i niemieckiego od 2008 roku. I dzieci i ja jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu nauczania jak i jego efektów. Dodatkowo istotną sprawą jest możliwość swobodnego ustalenia terminów i godzin lekcji - p. Alina jest w tych sprawach bardzo elastyczna. Polecam tę szkołę z czystym sumieniem.
Zbyszek - tata Basi i Zbyszka

Zbyszek - tata Basi i Zbyszka, Szczecin, 10.08.2015:

Do Almy uczęszczają dwie moje córki ( 9 i 12 lat). Dzięki tym zajęciom nie tylko ugruntowały wiedzę szkolną, ale również znacznie poszerzyły swoje umiejętności językowe. Zajęcia prowadzone są w b.ciekawy sposób, co sprawia, że dzieci nie nudzą się nauką i chętnie przychodzą na zajęcia. Prace domowe i sprawdziany systematycznie sprawdzają postępy w nauce. Rok nauki w Almie przełożył się na sukcesy moich dzieci w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Oczywiście w tym roku szkolnym znów będą uczęszczać na zajęcia u p.Aliny !

mama dwóch dziewczynek 9 i 12 lat, 14.08.2015

Alma to angielski w praktyce, nie w teorii. Po roku córka na wakacjach próbowała porozumieć się z koleżankami po angielsku. Ciekawe zajęcia nie tylko przy biurku- polecam.

Mama dziewczynki kl.2, 04.08.2016

Zajęcia w Almie prowadzone w niemalże rodzinnej atmosferze, córa wręcz nie mogła się doczekać kolejnych zajęć.

Mama dziewczynki kl.1, 03.08.2016

Małe grupa, terminy zajęć dostosowane do planu lekcji, zajęcia odbywają się blisko szkoły, co sprawia że nawet dzieci z młodszych klas mogą na nie same dotrzeć bez przechodzenia przez ruchliwe ulice. Słowem: bardzo wygodne rozwiązanie. Alicja bardzo lubiła chodzić na zajęcia i zrobiła naszym zdaniem duże postępy. A zimowe zajęcia na lodowisku z Panią Aliną były bardzo miłym bonusem.

Rodzice Alicji (10 lat), 05.08.2016

Nasz syn uczęszcza do Szkoły Językowej "Alma" od drugiej (czy pierwszej??) klasy Szkoły Podstawowej.
Od początku zajęcia odbywają się w małych 4-5 osobowych grupach co pozwala na indywidualne podejście do ucznia i daje wymierne efekty.
Zajęcia są zintegrowane z planem lekcyjnym, więc nie ma "pustych" okienek i niepotrzebnej straty czasu.
Dużą zaletą jest także lokalizacja bezpośrednio przy Szkole - dzieci mogą samodzielnie chodzić na lekcje.

Piotr Opłotny, tata Kuby, 31.07.2015